Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lamborghini Gallardo s rakví a na sněhu? No problem

News

04.01.2013

Švédský lyžař Jon Olsson má zálibu v rychlých autech. V posledních letech si oblíbil vozy z italské Sant’Agaty, které využívá i při svých cestách na zasněžené svahy evropských hor.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jon Olsson je jeden z nejlepších a nejznámnějších freeski závodníků na světě. V roce 2008 v americkém Aspenu v Coloradu dokonce vyhrál zlatou medali na kultovních X Games. Díky tomu, že se pohybuje v těch nejextrémnějších podmínkách, potřebuje spolehlivý a výkonný vůz, do kterého složí svou lyžařskou výbavu a který se nelekne i většího kopce. Možná si teď říkáte, že takový Mercedes-Benz GL nebo Range Rover by pro něj byl ideálním vozidlem, nicméně chyba lávky.

Jon totiž miluje rychlá auta. Respektive velmi rychlá. Proto jako svůj „služební“ vůz již tradičně volí nějaký supersport. Vidět jsme ho mohli už například v Audi R8 nebo dokonce Lamborghini Murcielago LP670-4 SuperVeloce, tedy v tom nejostřejším silničním Murci všech dob. Aby měl kam skládat svoje lyže, využívá speciálního střešního boxu, který v případě jeho současného Gallarda zvládne až 255 km/h. Možná si vzpomínáte, že něco podobného vyrobil i Koenigsegg, který střešní box integroval přímo do střešních panelů modelu Agera R.

Současné Olssonovo Gallardo LP560-4 je však pouze dočasné, používá ho jen do té doby, než mu u Lamborghini vyrobí Aventador, jenž si na své střeše opět ponese speciálně navržený box na lyže. A pak, že se se supersporty nedá jezdit každý den.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: