Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce legendární 2CV bude vycházet z C4

News

03.01.2013

Citroën plánuje nepřímého nástupce modelu 2CV. Oproti předpokladům se však bude jednat o levnější variantu modelu C4, ze kterého bude technicky vycházet.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Citroën 2CV se stal miláčkem milionů lidí, kteří jeho specifickou krásu a jednoduchost obdivují už desítky let. Automobilka tak chystá jeho moderní reinkarnaci, která ale nebude přímým následovníkem. Místo toho se bude prakticky jednat o levný pětidvěřový hatchback vycházející z modelu C4. Citroën tak vedle modelu C-Elysée bude mít v nabídce další levný model. Vzhledem k nepříznivé situaci na většině velkých vyspělých trzích je orientace na levné a jednoduché automobily vcelku logická.

Díky použití platformy z C4 bude nový vůz měřit hruba 4,3 metru a designově bude vycházet ze studie C-Cactus, která se představila již v roce 2007 na autosalonu ve Frankfurtu. Motorová nabídka ještě není potvrzena, nicméně pod kapotou nové 2CV by se měl objevit atmosférický zážehový tříválec 1.2 VTi o výkonu 60 kW/82 koní, kterou pravděpodobně doplní čtyřválec 1.4 VTi o výkonu 70 kW/95 koní. Pro zájemce o naftu bude připraven motor 1,6 HDi se 68 kW/92 koňmi.

Studie bychom se měli dočkat na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, přičemž do prodeje by měl být tento model uveden na jaře roku 2014. Ceny by se pak měly pohybovat na úrovni levného sedanu C-Elysée (tedy zhruba 220 000 Kč za provedení se základním motorem 1.2 VTi).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: