Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Bentley představilo svůj nejrychlejší kabriolet v historii

News

02.01.2013

Bentley Continental GTC Speed je podle automobilky nejrychlejším otevřeným čtyřmístným vozem na světě. Jede až 325 km/h!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O vozech Bentley se nedá říci, že by to byla sportovní auta, nicméně na to je dost jiných (a výrazně lehčích a levnějších) vozů. Tato automobilka vyrábí především stylová a luxusní auta s nádechem britského šarmu. Renesanci této automobilky zajistilo až spojení s Volkswagenem a představení dosud nejúspěšnějšího modelu Continental GT. Ten je k dostání i se stahovací plátěnou střechou, která nyní dostala prozatím nejrychlejší verzi.

Přídomek Speed naznačuje, o co hlavně konstruktérům šlo. Hmotnost Continentalu GTC se blíží dvěma a půl tunám, nicméně i tak se jedná o velmi rychlý vůz. Pod kapotou totiž pracuje dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,0 litru, který ve verzi Speed vyprodukuje až 460 kW/625 koní a 800 N.m, což stačí na zrychlení na sto kilometrů za hodinu za pouhých 4,1 sekund. Zajímavá je i maximální rychlost 325 km/h, díky které se prý jedná o nejrychlejší čtyřmístný kabriolet na světě. Vzhledem k parametrům nemáme důvod lidem od Bentley nevěřit.

Od standardní verze se Continental GTC Speed liší o 10 mm nižší světlou výškou, jinak naladěnými tlumiči a vzduchovým odpružením, novými koly o velikosti 21 palců nebo nasáváním vzduchu a přední maskou v tmavém chromu. Interiér si pak zachoval dávku luxusu a přidává například obložení v karbonu.

Na trh se Bentley Continental GTC Speed letos v létě, tudíž v tu nejlepší pravou dobu. Zájemci o tento vůz si budou muset připravit nejméně 202 000 Euro (cca 5 095 000 Kč).

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: