Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Znovuoživení Audi A2 se nekoná

News

02.01.2013

Audi plánovalo představení druhé generace modelu A2. Projekt plug-in hybridu a elektromobilu byl ale nakonec zrušen. Že by nastával soumrak vozů na elektřinu?

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Zdá se, že název A2 je prokletý. Pokud si dobře pamatujete, jeden model s tímto označením už Audi vyrábělo. Jednalo se o takové miniMPV s vyšší stavbou, které mělo karoserii z hliníku. Vůz byl díky tomu relativně lehký, ale také velmi drahý, i na poměry Audi. Není tedy divu, že po skončení výroby v roce 2005 nedostal tento vůz přímého nástupce.

To se však mělo změnit s příchodem nové generace. Ta opět měla sázet na vyšší stavbu, přičemž se ale mělo jednat výhradně o elektromobil, případně plug-in hybrid. Vůz měl vycházet ze studie A2 Concept, která se představila v září 2011. Koncept A2 vážil pouhých 1150 kilogramů, přičemž si s sebou vezl i náklad akumulátorů v podlaze (koncept použil řešení tzv. sendvičové podlahy jako Mercedes-Benz v případě původní třídy A). Elektromotor pak vyprodukoval výkon 85 kW/116 koní a 270 N.m točivého momentu, díky čemuž zrychlil z nuly na 100 km/h za slušných 9,3 sekund a čistě na elektrickou energii ujel až 200 km.

Jedná se tak o další elektrický model Audi, který se nedočkal sériové výroby. Nedávno totiž automobilka prohlásila, že Audi R8 e-tron, tedy supersport na elektrický pohon, zůstane čistě technickým cvičením. Místo něho by se pak mohl na silnicích objevit diesel-elektrický hybridní supersport, jenž by využil technického know-how vozů z vytrvalostních závodů LeMans.

Chystané BMW i3 tak prozatím zůstane bez přémého konkurenta. Ovšem v Mnichově rozhodně nemohou být nijak spokojeni, jejich vůz totiž také nečeká zrovna procházka růžovým sadem. Dá se předpokládat, že drtivá většina zákazníků radji zvolí konvenční vůz za stejné (mnohdy i menší) peníze.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: