Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nejočekávanější novinky roku 2013 I.

News

02.01.2013

Na co se můžeme v novém roce těšit? Z pohledu českého fanouška určitě bude nejvýznamnější událostí příchod nové generace Škody Octavia nebo nové karosářské varianty modelu Rapid. Kromě těchto masových modelů se dočkáme ale také pořádného nášupu nových supersportu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O některých novinkách máme už jasnou představu, například taková Škoda Octavia se představila již začátkem prosince a jasno máme už i o motorové paletě. Jiné novinky ale stále halí stín tajemství. Kromě vyloženě masových modelů se v tomto roce můžeme těšit na absolutní vrcholy v čele s nástupcem Ferrari Enza nebo hybridní supersport od Porsche. Přinášíme vám seznam nejočekávanějších novinek letošního roku.

Alfa Romeo 4C

Tato italská automobilka, stejně jako celý tamní automobilový průmysl, nemá zrovna na růžích ustláno. I tak se ale můžeme těšit na celou řadu zajímavých novinek pocházejících z koncernu Fiat. Alfa Romeo vyšle do světa sportovní vůz s označením 4C, který se sveze na vlně relativně dostupných a zábavných aut. Standardem bude pohon zadních kol, přeplňovaný čtyřválec umístěný uprostřed a nízká váha okolo jedné tuny. Díky těmto parametrům pak ani nevadí, že k dispozici bude pouze dvouspojková automatická převodovka.

Seznam kapitol

BMW řady 4

V polovine ledna se na severoamerickém autosalonu v Detroitu představí koncept nové čtyřkové řday od BMW. Toto označení v budoucnu ponese kupé, kabriolet a pravděpodobně i sportovněji pojatý sedan vycházející z trojkové řady. Už podle fotek vypadá nová řada 4 úchvatně a jak je u BMW zvykem, její koncepty jsou od sériových modelů prakticky k nerozeznání. V závěru roku bychom se pak mohli dočkat i nové generace legendární M3 s přeplňovaným řadovým šestiválcem.

Seznam kapitol

Corvette C7

Sedmá generace amerického sportovního vozu, ze kterého se stal za více než šest dekád doslova kult. Současná generace ve verzi ZR1 patří k tomu nejrychlejšímu, co si můžete koupit, přitom ale stojí stejně jako Audi A6 3.0 TDI s pár extras. I jízdní vlastnosti už nejsou tím, čemu bychom se u amerických aut ještě před pár lety smáli, sedmá generace se v tomto ohledu jistě nenechá zahanbit.

Seznam kapitol

Ferrari F150

Absolutní vrchol nejen maranellské automobilky, ale klenot celého automobilového průmyslu se představí již tento rok. Následovník takových legend jako je F40 nebo Enzo bude patřit k nejrychlejším autům v historii. Můžeme očekávat prvky odzkoušené ve Formuli jedna, dvanáctiválec s výkonem okolo 900 koní a cenovku ve výši HDP menšího jihoamerického státu.

Seznam kapitol

Jaguar F-Type

Malý sportovní kabriolet, který bude k dispozici i jako kupé, si budete moci pořídit jak s novým přeplňovaným šestiválcem, tak i s osmiválcem dopovaným kompresorem. Pohon zadních kol a osmistupňová automatická převodovka budou v základu, stejně tak i skvělé jízdní vlastnosti a charisma britského elegána.

Seznam kapitol

Maserati Quattroporte

Nové Quattroporte se oficiálně ukáže již za pár dní v Detroitu. Oproti předcházející generaci pořádně narostlo a rozloučilo se s atmosférickým motorem. K dostání tak bude přeplňovaný šestiválec, který doplní vrcholný osmiválec s turbem původem od Ferrari. K dispozici bude i verze s pohonem všech kol a pravděpodobně také turbodiesel. Maserati se nadechuje k lepším zítřkům.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: