Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jaguar XK bude luxusnější a větší

News

01.01.2013

Příští generace modelu XK dostane do vínku více centimetrů a celkově se posune směrem výš a stane se z něj luxusnější vůz. V úvahu připadá také výroba modelu XFR Sportbrake.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Současná generace Jaguaru XK je na trhu již od roku 2006, nicméně díky velmi líbivému vzhledu se jedná stále o atraktivní vůz. V době uvedení se však našly i kritické hlasy, které XK vyčítaly přílišnou designovou příbuznost s Aston Martinem. Nicméně tento argument rozhodně lze brát spíše jako kompliment. Jistá příbuznost je způsobena tím, že návrh vzhledu Jaguaru XK měl na starosti Ian Callum, který v minulosti vytvořil Aston Martin Vanquish.

A právě podle Calluma, jež má na starosti design všech modelů značky Jaguar, zamíří příští generace výš. Stále se bude pravděpodobně jednat o vůz s koncepcí 2+2, nicméně zaměření se poněkud změní. Tento posun je způsoben hlavně představením menšího modelu F-Type, který bude plnit pozici sportovně zaměřeného vozu, zatímco XK osloví ty, kteří chtějí především luxus.

Další novinkou by pak mohl být ostrý XFR Sportbrake, který by se však pravděpodobně dočkal jen omezené série v počtu několika set kusů. K pohonu by slouži kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 5,0 litru, který nabídne 375 kW/510 koní a 625 N.m. V případě úspěchu by pak mohla vzniknout i ještě ultimativnější verze XFR-S s výkonem 550 koní.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: