Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ferrari California přejde na turbo

News

01.01.2013

Nejlevnější Ferrari pravděpodobně dostane ve své druhé generaci přeplňovaný osmiválec, který najdeme v novém Quattroporte.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pro někoho není California pravé Ferrari. Prý je moc levné a ne zrovna sportovní. Praxe však ukázala, že si emblém se vzpínajícím se koněm zaslouží. Automobilka u tohoto modelu vůbec poprvé použila přímé vstřikování a stejně tak si premiéru odbylo i umístění osmiválcového motoru vpředu, dosud toto právo náleželo jen větší dvanáctiválcům.

Jelikož tento model zaznamenal u zákazníků úspěch, přijde i další generace. Ta by se na trh měla mezi lety 2014-2015 a kromě jiného by měla využít nový přeplňovaný osmiválec o objemu 3,8 litru, který si svou premiéru odbyl v nové generaci Maserati Quattroporte. Pro hovoří i to, že tento motor vyrobili právě u Ferrari. Dalším argumentem jsou i nižší emise, respektive spotřeba, tedy alespoň ta důležitější, papírová. Výkon osmiválce s turbem je v Maserati 390 kW/530 koní, přičemž točivý moment činí masivních 710 N.m.

S turbem mají v Maranellu mají již od legendárních modelů 288 GTO nebo F40, takže by to bylo jisté navázání na tradice. Přeplňování jistě nebude vadit ani zákazníkům, kteří si na toto řešení již zvykli.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: