Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Tata Nano dostane facelift a silnější motor

News

30.12.2012

Pravděpodobně nejlevnější vůz na světě brzy projde větší modernizací. Kromě upraveného vzhledu s epod kapotou objeví silnější motor o objemu 0,8 litru.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Tata Motors je indická automobilka, pod jejíž křídla patří také britská dvojice Jaguar/Land Rover, se kromě výroby luxusních vozů zabývá prodejem naprostého opaku, ve své nabídce má totiž pravděpodobně nejlevnější automobil na světě. Model Nano je ve skutečnosti spíš takový čtyřkolový skůtr se střechou, nicméně v zemi s více než miliardou (většinou chudých) lidí, kde vládnou malé motocykly, je podobné řešení dostatečné.

Po faceliftu dostane tento mikrovůz silnější motor, což je tak trošku v rozporu se současnou vlnou downsizingu. V případě Taty Nano však menší motor nelze použít, vždyť už jen současný motor o objemu 0,62 litru spíš připomíná motůrek ze zahradní sekačky. Nano tak dostane silnější jednotku o objemu 0,8 litru, zatímco současná slabší bude tvořit základní motorizaci.

Segment ultralevných vozů se v příštích letech značně rozroste. Kromě Taty Nano nebo Hyundai Eon se mezi nejlevnější vozy chystá také Nissan se znovuoživenou značkou Datsun, svůj levný model pak nabídne i Renault. Facelift modelu Nano proběhne pravděpodobně na konci příštího roku, přičemž kromě zážehové verze by měl být v nabídce i model na CNG  a vznětová varianta.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: