Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Budoucnost pohonu Jaguarů hledejte v C-X75

News

29.12.2012

Pohon studie supersportovního Jaguaru C-X75 z roku 2010 se má stát základem techniky budoucích sériových modelů.

Autor:Tomáš DusilFoto:

Krásná studie Jaguaru C-X75 je známá již od roku 2010. Krátce na to firma dementovala spekulace o možné výrobě tohoto vozu v němž mnozí spatřovali nástupce slavného XJ220 z první poloviny 90. let. Nyní se o C-X75 opět začíná mluvit v souvislosti s jeho technologiemi. Dle dobře ověřených zdrojů má být do roku 2015 vyrobeno zhruba 250 exemplářů tohoto vozu s cenou okolo 1 milionu liber šterlinků a zrychlujícího z 0 na 100 km/h za 2,8 sekundy.

Po technické stránce je model až neskutečně zajímavý. Tak třeba podvozek vozu je vyroben z uhlíkových kompozitů a až nápadně se podobá tomu, jaký využívá monopost F1 týmu Williams. K pohonu má sloužit vzhledem k výkonu skromný čtyřválec 1,6 litru dvakrát přeplňovaný, poskytující výkon přes 500 koní. Ten nahradil dřívější turbínový pohon původní studie. Právě s turbínovými pohony kdysi Britové v 70. letech experimentovali a to v rámci koncernu BL do něho Jaguar v té době patřil.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: