Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Datsun použije platformu Lady Kalina

News

28.12.2012

Boom levných jednoduchých aut se chystá využít i Nissan, který znovuoživí skoro zapomenutou značku Datsun. První levný Datsun pak vyjede na platformě Lady Kalina.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nissan tvoří s Renaultem společnou alianci, mezi jejíž aktivity patří i spolupráce s legendární značkou Lada. Ta kdysi patřila k tomu luxusnějšímu, co se v bývalém Východním bloku vyrábělo. Po rozpadu komunistické velmoci a nástupu mnohem vyspělejší západní konkurence však začíná značce rychle docházet dech. Dnešní modely jsou tak naprostým opakem svých předchůdců.

Lada patří mezi nejlevnější vozy (nejen) na ruském trhu a tak se nabízí možnost použít platformu z modelu Kalina pro budoucí vůz značky Datsun, který má tvořit konkurenci pro velmi levné vozy čínské výroby. Podle výkonného ředitele Carlose Ghosna bude startovat nový levný vůz od japonské značky na částce 2300 Euro (3000 dolarů). Vůz se bude vyrábět v Rusku v továrně AvtoTAZ v Togliatti. Kromě platformy využije Datsun také brzdový a palivový systém nebo řízení, vzhled však zůstane odlišný.

Do prodeje se nový levný Datsun dostane v roce 2014, kdy se objeví na trhu v Rusku, Indonésii a v Indii. Podle Vincenta Cobeeho, ředitele Datsunu, bude v prvním roce uveden ještě další model, třetí vůz pak bude následovat v roce 2015. Díky technické spřízněnosti s Ladou můžeme očekávat hatchback a sedan, který je na rozvojových trzích obzvlášť oblíbený.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: