Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Smart míří na více zákazníků, nabídne i SUV

News

27.12.2012

Automobilka, jež se proslavila především výrobou miniaturních aut, zamíří do hlavního proudu. Kromě nástupce modelu ForTwo můžeme očekávat i crossover na základech nové generace Nissanu Juke.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mercedes-Benz, tedy vlastník Smartu, navázal užší spolupráci s Renaultem. Jejím výsledkem je například vznětový čtyřválec o objemu 1,5 litru ve třídě A nebo užitkový model Citan, jenž je ve skutečnosti Renault Kangoo. Spolupráce se však bude týkat i modelů Smart. Nejznámnější ForTwo tak bude sdílet část komponent s Renaultem Twingo. Motory však pravděpodobně zůstanou v režii Smartu. Očekávat tak můžeme přeplňovaný dvouválec o výkonu 48 kW/65 koní a také elektrickou verzi, která se představila již v současné generaci. Vzhled se stále bude držet osvědčeného receptu svých předchůdců. Inspirací nové generaci bude koncept ForVision. Smart ForTwo si tak stále zachová ultrakompaktní rozměry a rám Tridion, který zaručuje tuhost krátké karoserie.

Dalším novým, respektive staronovým, modelem v nabídce bude Smart ForFour. Ten, jak již sám název napovídá, nabídne místo až pro čtyři cestující. V minulosti již automobilka tento model nabízela. Stál na základech Mitsubishi Colt, velký úspěch však nepřinesl. Nyní je však klima malým a praktickým autům více nakloněno, navíc se dá očekávat, že i cena bude konkurenceschopnější.

V druhé polovině roku 2015 se pak dočkáme i menšího crossoveru na základech příští generace Nissanu Juke. O tomto modelu toho zatím moc nevíme, nicméně SUV od Smartu by mohly pohánět motory o výkonu až 110 kW/150 koní.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: