Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alfa Romeo chystá 9 nových modelů

News

26.12.2012

Italská automobilka plánuje představit do roku 2016 9 nových modelů včetně konkurenta pro BMW řady 5.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Alfě, stejně jako celému italskému automobilovému průmyslu, se dlouhodobě nedaří. Po ukončení výroby modelu 159 jsou v nabídce pouhé dva modely - malé MiTo a hatchback segmentu C Giulietta. Obě auta ale nejsou u zákazníků tak oblíbená, jak by sama automobilka potřebovala. V současné době tak Alfa Romeo prodá méně vozů než Porsche.

To by se ale v budoucnu mělo změnit. Díky partnerství mateřského Fiatu s americkým Chryslerem je Fiat v plusu a tak si může dovolit dát tolik potřebné peníze na vývoj nových modelů. Ofenzívu můžeme očekávat také u Maserati, které mimo jiné chystá SUV Levante nebo sedan Ghibli, který bude konkurovat BMW řady 5 nebo Mercedesu třídy E. A právě tento model na základech Maserati by se měl objevit i se znaky Alfy Romeo. Dalšími novinkami bude sedan a kombi segmentu D Giulia, tedy nástupce ne moc úspěšné 159.

Vzhledem k oblibě vozů kategorie SUV tak můžeme očekávat crossover i od Alfy, když techniku poskytne spřízněný Jeep. Kromě nástupců současného MiTa a Giulietty se dočkáme i sportovní Alfy Romeo 4C. Tento vůz s motorem uprostřed a pohonem zadních kol se oficiálně představí již v březnu 2013 na autosalonu v Ženevě. Model 4C však nebude jediná sportovní novinka. Díky spolupráci Alfy Romeo a Mazdy se můžeme těšit na malý roadster s pravděpodobným názvem Duetto. Ano, bude se jednat o italskou verzi nové generace legendární Mazdy MX-5. Roadster Duetto se oficiálně představí v roce 2015 a bude se vyrábět v japonské továrně v Hirošimě.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: