Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Ford Kuga je ještě lepší

News

25.12.2012

Ford Kuga figuruje v nabídce evropského Fordu od roku 2008. Nyní přichází na trh jeho druhá generace.

Autor:Tomáš DusilFoto:

Od roku 2008 se prodalo více než 300 000 vozů Ford Kuga, prvního SUV evropského Fordu. Stejně jako jiné Fordy i Kuga nabízela ve své třídě nadprůměrnou ovladatelnost a celkové jízdní vlastnosti. Po technické stránce využívala upravenou mechaniku z Fordu Focus Mk2. Výroba nové Kugy už běží a to ve španělském závodě ve Valencii odkud kdysi vyjížděla dvojice Ford Fiesta Mk4 a Mazda 121 Mk3. Možná si na ně ještě vzpomenete.

Nová Kuga nabídne ještě vyspělejší pohon všech kol jenž má navíc zahrnout i aktivní rozdělování hnací síly mezi levé a pravé zadní kolo. Zda to bude pouze funkcí ESP/ABS a tedy brzdami, či bude systém zahrnovat aktivní diefernciál, jaký známe třeba z Insignie OPC není dosud jasné. Na odpověd si budete muset počkat až po premiéře vozu.Zřejmě ale půjde o známý systém TVC, jaký mají Fordy C-Max či současný Focus.

Po stránce výstroje Kuga dostane nové rozhranní SYNC, které poprvé uvedl nový B-Max a má jej i inovovaná Fiesta. Po motorické stránce bude vůz poháněn jednak přeplňovanými zážehovými motory EcoBoost jednak vznětovými TDCi.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: