Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz CLA na prvních fotkách

News

25.12.2012

Chystaný prémiový sedan postavený na základě úspěšné třídy A si svůj oficiální debut odehraje na lednové přehlídce NAIAS v Detroitu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Zatímco v minulosti se velká německá prémiová trojka soustředila na třídu kompaktních hatchbacků, protože zejména v Evropě je toto řešení velmi poupární, teď přichází doba sedanů. Jejich obliba roste zejména na rozvojových trzích typu Čína nebo Indie, tříprostorové karoserie jsou tradičně oblébené také v USA. Těšit se tak kromě Mercedesu CLA můžeme i na Audi A3 sedan a BMW řady 1 v provedení sedan.

Po vzoru vetšího CLS se můžeme těšit na dynamické linky evokující karoserii coupé, totéž pak mlžeme očekávat i u konkurentů. Délka 4600 mm napovídá, že rozhodně nepůjde o malé auto. Na trhu se nejdříve objeví jen čtveřice modelů. Základní verze CLA 180 nabídne výkon 90 kW/122 koní, silnější CLA 200 díky přeplňovanému dvoulitrovému čtyřválce pak posílí na 115 kW/156 koní. Prozatimní vrchol bude obstarávat CLA 250 s dvoulitrem naladěným na 155 kW/211 koní. Naprostý vrchol v podobě CLA 45 AMG s dvoulitrovým čtyřválcem dopovaným turbem o pravděpodobném výkonu 246 kW/335 koní přijde v září 2013. Zájemci o vznětový motor budou mít k dispozici verzi CLA 220 CDI o výkonu 125 kW/170 koní.

Základní verze budou stejně jako v případě třídy A předokolky, přičemž v průběhu příštího roku se dočkáme i provedení 4MATIC s pohonem všech kol.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: