Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen ohlásil Golf Plus LIFE

News

23.12.2012

Nová verze praktičtějšího Golfu ponese název Plus LIFE. Automobilka z Wolfsburgu dokonce zveřejnila i základní cenu s benzinovým motorem 1.4, která se v jeho domovině (Německu) odrazí od částky 21 200 euro (tedy zhruba 535 tisíc Kč).

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Volkswagen chce být neustále vidět a zaujmout více a více zákazníků, aby mohl do roku 2018 dosáhnout vytouženého cíle, a sice stát se největší automobilkou světa.

Další ohlášenou novinkou se nyní stává Golf Plus LIFE, který bude za zmiňovanou částku 21 200 euro dostupný s motorem 1.4 TSI. Utvářet největší kouzlo verze LIFE by však měla velmi bohatá základní výbava, na níž mohou budoucí zákazníci ušetřit zhruba 3400 eur (85 tisíc Kč). Nejedná se o zcela nový vůz, ale novou verzi, která tedy srazí cenu na daleko přijatelnější úroveň a jistě prodejnost tohoto modelu posílí.

Nová varianta přinese totiž už v základní výbavě například klimatizaci Climatronic, přední vyhřívaná sedadla, parkovací asistent ParkPilot, multifunkční displej Plus mezi budíky nebo multifunkční kožený volant. Mezi dalšími prvky standardní výbavy LIFE najdeme také centrální loketní opěrku, koženou řadicí páku a madlo ruční brzdy nebo posuvné stavitelné zadní sedačky. Na předních blatnících se objevují štítky s nápisem LIFE.

Z prvků exteriéru se LIFE bude vyznačovat 16 palcovými koly z lehkých slitin Spokane a chromovými dekory masky chladiče. Pro cestující vzadu se hodí zatmavená okénka, pro řidiče zasse mlhová světla a LED osvětlení státní poznávací značky. Volkswagen tento model nabídne se 7 verzemi benzinových motorů TSI a dále s 6 konfiguracemi turbodieselů TDI. V nabídce budou samozřejmě jen přeplňované čtyřválce. Základní varianta by měla disponovat výkonem 59 kW (zřejmě 1.2 TSI) a 1.4 TSI bude mít nejpravděpodobněji klasických 90 kW. Turbodiesely budou z hlediska techniky pouze 2 a to 1.6 TDI (od 77 kW) a 2.0 TDI (do 103 kW). Uvidíme, jaké verze se později objeví na našem trhu.

V nabídce příplatků dozajista nebude chybět verze BlueMotion s nižší spotřebou a emisemi, ani dvouspojková převodovka DSG se 6 nebo 7 stupni v závislosti na motorizaci. Standardem tedy bude manuální pětikvalt a šestikvalt spojující motor s poháněnými předními koly. Zbytek informací zatím nemáme.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: