Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford Ka skončí bez nástupce

News

23.12.2012

Nejmenší Ford v nabídce velmi pravděpodobně skončí bez nástupce. Podle automobilky se nevyplatí takto malý model v současné ekonomické situaci vůbec vyvíjet.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Evropský trh s automobilky zažívá jeden z nejhorších roků v historii. Prodeje padají prakticky každé (evropské) automobilce a velká číst z nich má hluboké problémy. To se týká i evropského Fordu. Ten se nyní zaměřuje na globální modely. Ford Focus tak jezdí jak v Evropě, tak i v USA. Totéž platí i o Fiestě nebo novém Mondeu, jenž se v Americe prodává pod názvem Fusion.

Z tohoto důvodu tak nejmenší Káčko zůstane pravděpodobně pouze u dvou generací. Podle šéfa designu evropské divize Ford Martina Smithe se prostě automobilce nevyplatí vyvíjet malý vůz, jelikož má na něm Ford velmi malý profit. Navíc Ford Ka by neprošel americkými crash testy, jelikož byl vyvíjen primárně pro Evropu.

Nicméně v budoucnu bychom se nových malých a globálních modelů přece jen mohli dočkat. Právě tento segment má totiž v oblibě prezident Ford Motor Company Alan Mulally.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: