Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus prodal za 7 let už 500 tisíc hybridů

News

23.12.2012

Luxusní odnož japonské Toyoty si připsala půl milionu prodaných hybridních vozů od roku 2005.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lexus je znám jako jeden z propagátorů hybridních systémů. Bodejť by ne, když patří pod Toyotu, jejíž Prius je nejznámnější automobil využívající spolupráci konvenčního spalovacího motoru a elektromotoru. Nejprodávanějším hybridním modelem je SUV RX, kterého se za celou dobu prodalo přes 250 000. Drzhým nejprodávanějším modelem je tak trochu překvapivě hatchback CT 200h, jenž využívá stejného řešení jako sesterská Toyota Prius. K pohonu tedy slouží kombinace zážehového čtyřválce o objemu 1,8 litru a elektromotoru, jejichž kombinovaný výkon činí 100 kW. Tohoto modelu se od roku 2011, kdy přišel na trh, prodalo více než 120 000.

V součtu s ostaními hybridními modely tak tvoří tyto vozy celou čtvrtinu všech prodaných Lexusů. V budoucnu se navíc dá předpokládat, že se tento poměr ještě změní právě ve prospěch hybridů. Lexus totiž oznámil, že místo vznětových motorů vsadí právě na hybridy. Týkat se to bude také nové řady IS, která se představí již v lednu na autosalonu NAIAS v americkém Detroitu. Mateřská Toyota totiž nedávno podepsala smlouvu s BMW o dodávkách mnichovských vznětových čtyřválců pro potřeby největší světové automobilky. Smlouva však zcela jistě obsahovala dodatek, že tyto motory nemohou být použity v žádném voze značky Lexus, který je jedním z konkurentů bavorské značky. Navíc naftové agregáty jsou populární zejména v Evropě, kde však Lexus prodá jen malé procento své produkce a vyvíjet pro tak malý trh vznětový motor není rentabilní.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: