Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi R20: Diesel-elektrický supersport v roce 2016

News

23.12.2012

Audi nedávno oznámilo, že model R8 e-tron se sériové výroby nedočká. Náhradu by však měl vytvořit nový model R20, který spojí elektrickou energii a vznětový motor.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V příštích letech nás čeká doslaova příval supersportů. Již příští rok bychom se měli dočkat hybridu Porsche 918 Spyder, který doplní nástupce Ferrari Enza s označením F70. I rival italské automobilky ze seriálu Formule 1 si připravil svou vizi superauta, projekt McLaren P1 jsme měli možnost vidět již na pařížškém autosalonu, přičemž sériová verze má být se studií prakticky totožná.

Kromě těchto zavedených značek ale přidá svou trošku do mlýna také Audi. Poté, co zkrachoval projet elektrického Audi R8, vsadí automobilka na hybridní ústrojí s elektromotory a vznětovým motorem. Možná se ptáte, proč zrovna diesel, který je v této kategorii vozů prakticky nesmysl. Audi má však se vznětovými motory bohaté zkušenosti z LeMans, kde vozy Audi s turbodiesely slaví už léta úspěch.

K pohonu modelu R20 by mohl sloužit dvakrát přeplňovaný šestiválec TDI, který by doplnily dva elektromotory. Výsledný kombinovaný výkon by pak činil 515 kW/700 koní. Vzhled by se měl také inspirovat závodními speciály. Přední části by dominovala menší maska single-frame, tu by pak doplnily vertikální LED světlomety. Na zádi by si našlo místo nastavitelné křídlo. Celý vůz by pak těžil z prvků aktivní aerodynamiky.

O úspěchu diesel-elektrického supersportu lze zatím jen polemizovat. Nicméně sázka na příbuznost se závodním speciálem by mohla u zákazníků zafungovat. Na konkrétní výsledky si ale budeme muset počkat minimálně do roku 2016, kdy by mělo Audi R20 být představeno.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: