Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Čínský Qoros představil model GQ3

News

22.12.2012

Qoros je první čínská automobilka, která má ambice prorazit i na náročném evropském trhu. Model GQ3 se představí na březnovém autosalonu v Ženevě.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Evropský trh je ze všech vůbec ten nejnáročnější. Zákazníci požadují kvalitu, specifický design a pokud možno vznětový motor, bez kterého je výraznější úspěch prakticky vyloučen. Navíc zde panuje velmi tvrdá konkurence, o čemž svědčí i ne zrovna růžová situace některých automobilek.  A právě do Evropy má v plánu zamířit čínská značka Qoros, která má velmi sebevědomé ambice.

Prozatimní pokusy značek z nejlidnatější země světa skončily fiaskem. Design byl povětšinou pouze nepovedenou kopií některých známých modelů a o kvalitě ani nebylo možné mluvit. To se však má v budoucnu změnit. Díky takzvaným joint-venture podnikům, bez kterých západní značky nemohou vstoupit na čínský trh se tamní automobilky dostávají k nových technologiím a postupům. Jedním takovým pokusem je Qoros GQ3.

Design tohoto vozu má na svědomí Gert Volker Hildebrand, který spolupracoval s týmy v Mnichově a Šanghaji. a první pohled vypadá GQ3 velmi pohledně, úplně jinak, než jsme u vozů s nápisem Made in China zvyklí. Ve výsledku by se mělo jednat o levný vůz, který by konkuroval například Peugeotu 301 nebo domácí Škodě Rapid. Ve výbavě nebudou chybět čelní, boční a hlavové airbagy, standartně se má nabízet i osmiplacový dotykový displej. Podle automobilky Qoros budou jejich modely navrhovány s ohledem na nejvyšší možné výsledky v nárazových testech Euro NCAP.

Qoros GQ3 je tak prvním modelem, který by mohl ve zbytku světa uspět. Na čínská auta si budeme v budoucnu muset zvyknout, vždyť i takoví Korejci se během několika málo let vypracovali v úplnou špičku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: