Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Land Rover Defender bude stylovější

News

21.12.2012

Kultovní Defender se po desítkách let dočká nové generace. Ta v sobě bude míchat důraz na estetičnost i utilitárnost, kterou je tento model pověstný.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Předobraz nového Defenderu můžeme můžeme spatřit v konceptu DC100. Land Rover pod křídly společnosti Tata Motors chytá druhý dech a zejména SUV Evoque dělá indických vlastníků radost. V poodobném duchu se ponese i modelová ofenzíva, která nás v příštích letech čeká. Po představení nové generace Range Roveru, který díky hliníkové platformě zhubl až o 420 kilogramů, se můžeme těšit na další nové modely.

Jedním z nich bude i nový Land Rover Defender. Ten se bude od svého předchůdce dost lišit. Ten současný byl na trhu v současné generaci již od roku 1983 a za celou si vystačil jen s několika modernizacemi. Díky svým schopnostem v nepříznivých podmínkách si oblibu u zákazníků zachoval bez ohledu na stáří. Nová generace pak bude designově vycházet z konceptu DC100. Podle šéfa designu Land Roveru Garryho McGoverna sklidil koncept velmi pozitivní reakce od více než 250 000 lidí, tudíž je prakticky jisté, že vzhled DC100 se silně otiskne i do tváře Defenderu.

I přes určitý důraz na vzhled a image si Defender stále zachová své hlavní přednosti. O tom, že nové modely Land Rover nevyměkly, jsme se mohli přesvědčit i u Evoquu, který se výletu mimo zpěvněné cesty rozhodně nebojí. Esence starého Defendera se tak dočká moderního pojetí se vším všudy. Očekávat můžeme také lepší jízdní vlastnosti, které nejsou u současné generace zrovna příkladné, u ní je totiž stále poznat, že se jedná spíše o pracovní stroj, než o univerzála.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: