Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Bude nový Nissan GT-R hybrid?

News

21.12.2012

Nissan GT-R R36 se na trhu ukáže až v roce 2017. Podle některých zpráv by mohl dostat hybridní pohonnou soustavu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Současná generace přezdívaná Godzilla je na trhu již od roku 2007, na nástupce si však ještě počkáme. Nový model s označením R36 se totiž představí pravděpodobně až v roce 2017, do té doby si musí současné GT-R vystačit s dvěma většími modernizacemi.

Když přišel nový Nissan GT-R na trh, byla to bomba. I přes vysokou hmotnost dokáže být tento vůz ryhlejší, než většina jeho silnějších, lehčích a hlavně dražších konkurentů. Nicméně existuje i odvracená strana tohoto modelu. Díky vysokému počtu elektronických systémů je mu často vytýkána přílišná odtažitost, s trochou nadsázky se dá říct, že rychle dokáže s GT-Rkem jet prakticky každý. Moc nepřidaly ani počáteční problémy s převodovkou. Navíc podle nedávných zpráv není projekt Nissanu GT-R R35 tak ziskový, aby se automobilce prozatím vyplatilo pracovat na nové generace, proto bude muset stávající model vydržet v nabídce o něco déle.

Nicméně v roce 2017 bychom se měli dočkat nástupce GT-R. Ten dostane agresivnější design s větším důrazem na sportovnost. Rozměry pak zůstanou prakticky stejné. Vzhledem ale k tlačení na co nejnižší emise je velmi pravděpodobné, že příští generace dostane hybridní pohon. Ten by mohl vycházet z řešení, které je použito v Infiniti M35h. Tato varianta ale naráží na jeden podstatný problém. Již současná generace nepatří mezi střízlíky, elektromotor a akumulátory by pak další kilogramy přidaly. Další zvažovanou variantou je pak implementace elektromotoru na současný motor. Tak jako tak nebude ve standardní výbavě chybět například start/stop systém nebo technologie vypínání válců při částečném zatížení.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: