Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Pětiválec 2.5 TFSI od Audi se dočká řádného posílení

News

20.12.2012

Mercedes-Bnez plánuje představit výkonný přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru s výkonem 261 kW/350 koní, Audi se rozhodně nenechá zahanbit a svůj pětiválec vyladí až na 400 koňských sil.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Souboj v segmentu prémiových hatchbacků se s příchodem Mercedesu třídy A řádně vyostřil. Všechny tči německé prémiové značky nabídnou pohon všech kol, BMW k tomu přidává ještě pohon zadních kol, čímž má oproti ostatním dvoum automobilkám jasnou výhodu. Tu mmá i co se týče pohonných jednotek. Zatímco Mercedes vsadí na čtyřválec, Audi již několik let cizeluje svůj pětiválec, v Mnichově, věrni tradici, zůstanou u počtu šesti válců.

Nicméně právě soubojem mezi Mercedesem a Audis sibuje zajímavé drama. Čtyřválec od Mercedesu počítá s výkonem okolo 350 koní, Audi vzhledem k vyššímu objemu a jednomu válci navíc tak bude muset nabídnout alespoň 400 koní, o kterých se již delší dobu spekuluje. Tento motor se pak podívá pod kapotu nového Audi RS3, Audi TT-RS. Tajemstvím tak zatím stále zůstává nová jednička od divize BMW Motorsport. Minulá generace 1 M coupé vznikla vlastně jako slepenec jednotlivých dílů, které, s trochou nadsázky, válely BMW někde ve skladech. Realita však ukázala, že nejmenší eMko patří k tomu nejlepšímu, co jste si mohli koupit. Nástupce tak bude mít na co navazovat.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: