Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Pětiválec 2.5 TFSI od Audi se dočká řádného posílení

News

20.12.2012

Mercedes-Bnez plánuje představit výkonný přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru s výkonem 261 kW/350 koní, Audi se rozhodně nenechá zahanbit a svůj pětiválec vyladí až na 400 koňských sil.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Souboj v segmentu prémiových hatchbacků se s příchodem Mercedesu třídy A řádně vyostřil. Všechny tči německé prémiové značky nabídnou pohon všech kol, BMW k tomu přidává ještě pohon zadních kol, čímž má oproti ostatním dvoum automobilkám jasnou výhodu. Tu mmá i co se týče pohonných jednotek. Zatímco Mercedes vsadí na čtyřválec, Audi již několik let cizeluje svůj pětiválec, v Mnichově, věrni tradici, zůstanou u počtu šesti válců.

Nicméně právě soubojem mezi Mercedesem a Audis sibuje zajímavé drama. Čtyřválec od Mercedesu počítá s výkonem okolo 350 koní, Audi vzhledem k vyššímu objemu a jednomu válci navíc tak bude muset nabídnout alespoň 400 koní, o kterých se již delší dobu spekuluje. Tento motor se pak podívá pod kapotu nového Audi RS3, Audi TT-RS. Tajemstvím tak zatím stále zůstává nová jednička od divize BMW Motorsport. Minulá generace 1 M coupé vznikla vlastně jako slepenec jednotlivých dílů, které, s trochou nadsázky, válely BMW někde ve skladech. Realita však ukázala, že nejmenší eMko patří k tomu nejlepšímu, co jste si mohli koupit. Nástupce tak bude mít na co navazovat.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: