Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Infiniti mění názvy svých modelů

News

19.12.2012

Luxusní odnož Nissanu změní označení svých modelů. Sedany nyní dostanou do svého názvu písmeno Q, crossovery a SUV pak QX.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Japonská automobilka chystá revoluci v pojmenování svých modelů. Dosud byla řada pro nezasvěceného trochu nepřehledná. Nejmenší sedan nesl pojmenování G, větší byl M, crossovery pak reprezentoval model EX, větší FX, ve Spojených státech jsou k dostání ještě modely JX a QX. Infiniti se tedy rozhodlo, že svou produktovou řadu trochu zpřehlední.

Nová generace nejmenšího sedanu, která se představí již v lednu 2013 na autosalonu NAIAS v Detroitu, dostane označení Q50, odvozený kabriolet a kupé pak Q60. Větší model M, který se prodává i v ČR, bude nově Q70. Řada crossoverů a SUV pak začíná modelem QX50 (EX), pokračuje u nás nenabízeným QX60 (JX), přes QX70 (FX) až k velkému luxusnímu SUV QX80 (QX).

Ve výsledku se tak změní označení modelů prakticky minimálně, dá se říct, že pro většinu evropských zákazníků, kteří nemají Inifiniti tolik zafixovány, se až zas tolik nemění.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: