Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aston Martin oslaví příští rok 100 let existence

News

18.12.2012

Tradiční výrobce sportovních aut oslaví v příštím roce kulaté jubileum. Díky navázání spolupráce s AMG jej čekají světlé zítřky.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Novopečený majitel velké části akcií značky Aston Martin, italský investiční fond Investindustrial, získal svůj podíl od předchozího vlastníka také díky slíbené spolupráci se společnosti AMG, respektive samotným Mercedesem. V ne moc vzdálené budoucnosti tak můžeme očekávat, že pod kapotou Astonů velmi pravděpodobně najdeme motor, pod jehož stavbu se podepsal jistý Jürgen či Dieter. To ovšem není žádná špatná zpráva, motory AMG patří mezi to nejlepší, vždyť i samotný horacio Pagani na tyto jednotky vsadil.

Příští rok, kdy Aston Martin oslaví 100 let od svého založení, tak může nastat nová epocha v dějinách této slavné značky. Po problémech v období vlastnictví značkou Ford tak může nastat období rozkvětu. Díky sdílení finančně náročných komponent jako jsou motory, platformy nebo elektronické systémy může zůstat Aston Martin relativně nezávislý a nemusí se tolik obávat o budoucnost.

Zpátky na stůl se také může dostat projekt luxusního SUV, které mělo stát na základech Mercedesu GL. Na oplátku pak měl Aston pomoci při vývoji nového Maybachu. Jak už ale víme, projekt luxusní limuzíny konkurující Rolls-Roycu byl odpískán, tudíž se nedostalo ani na slibované SUV Lagonda.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: