Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rodina ostrých Audi se rozroste o RS7 a RS Q3

News

18.12.2012

Rok 2013 bude rokem vozů z divize quattro GmbH. Po nedávno představeném Audi RS6 Avant se chystá i ostré SUV Q3!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Alespoň tak to vypadá podle fotky, kterou zveřejnilo samo Audi. Na ní najdeme Audi RS5 cabrio a tři zahalená auta. Jedním z nich je velmi pravděpodobně RS6 Avant, který již známe. Další dva vozy však zůstavají skryté pod plachtou tajemství. Pravděpodobně se však bude jednat o RS7 a RS Q3.

Větší „sedmička“ dostane stejný motor 4.0 TFSI, jaký najdeme v již zmíněné RS6 Avant. Ten nabídne výkon 412 kW/560 koní. Pod kapotou ostrého SUV by se pak mohl objevit přeplňovaný pětiválec o objemu 2,5 litru. Audi už v minulosti Q3 s tímto motorem vyrobilo a dokonce pozvalo několik novinářů, aby se s tímto vozem svezli. A i když automobilka prohlašovala, že se Q3 s tímto motorem do výroby nedostane, nakonec může být všemu jinak.

Segment menších prémiových SUV zatím není nijak silně obsazen. Audi by si tak modelem RS Q3 mohlo zajistit přízeň zákazníků, kteří podobný model vyžadují. O výkonu lze zatím pouze spekulovat, nicméně dá se očekávat hodnota okolo 250 kW/340 koní. To ovšem v případě, že bude použit motor z odcházející RS3. Ta nová by se totiž měla posunout až k hranici 400 koní a není tedy vyloučené, že by se tímto výkonem mohlo pyšnit právě i nejmenší SUV se čtyřmi kruhy ve znaku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: