Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Evropské auto roku 2013 zná své finalisty

News

18.12.2012

Mezi osmičkou nejlepších nechybí nový Volkswagen Golf nebo Toyota GT86. Do finále se naopak neprobojavalo BMW řady 3.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Zástupcí motoristických médií ze sedmi evrospkých zemí vybrali tento rok rovnou osmičku nejlepších. Velkým překvapením je absense současné generace BMW řady 3, které je sice nejlepší ve své třídě,  nicméně letošní rok byl evidentně ve znamení kompaktů. Pozitivní zprávou je, že Toyota GT86 mezi nejlepšími nechybí. Každý motoristický fanoušek musí být jistě nadšený, že v době přeplňování a pohonu předních kol se do finále dostal naprostý opak. Doufejme tedy, že kupé ze společného vývoje Toyoty a Subaru nezůstane v budoucnu osamoceno, jelikož segment zábavných a cenově dostupnách zadokolek má velký potenciál.

Jedním z osmi finalistů je také „český“ zástupce v podobě Hyundai i30. Korejci tak ukazují, že je třeba s nimi v příštích letech počítat. Trochu podivně pak působí nominace Fordu B-Max, který i přes své nesporné kvality nepatří zrovna k prodejním šlágrům. Spokojenost pak jistě panuje i ve Švédsku, kterému ve finále dělá čest Volvo V40. Volvo to však bude mít ve finále těžké, jelikož nechybí současný bestseller kategorie prémiových hathbacků Mercedes-Benz třídy A.O účasti Peugeotu 208, Renaultu Clio nebo Volkswagenu Golf VII pak nelze pochybovat, tyto modely mají své pozice prakticky jisté.

Do fináového lkání se tak nedostal prakticky žádný větší a dražší automobil, tento rok, zdá se, hraje na racionální notu.

Kompletní seznam finálové osmičky najdete zde:

Ford B-Max
Hyundai i30
Mercedes-Benz třídy A
Peugeot 208
Renault Clio
Toyota GT 86/Subaru BRZ
Volkswagen Golf VII
Volvo V40

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: