Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Modernizovanné BMW Z4 i ve verzi sDrive18i

News

18.12.2012

Roadster od mnichovské automobilky dostal drobný facelift, který se vyznačuje především novou základní verzí s přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem o výkonu 156 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Současná generace modelu Z4 se od svých předchůdců celkem dost liší. Již se nejedná o roadster s plátěnou střechou, druhá generace Z4 totiž dostala plechovou skládací střechu. S tím souvisí i celkový nárůst rozměrů, který se ovšem neobešel bez nějakých těch kilogramů navíc. Vůz tak ztratil velkou část svého rošťásckého charakteru a stal se z něj spíše příjemný společník na každý den.

BMW Z4 s označením e89 je na trhu již od roku 2009, stále ale patří mezi nejhezčí vozy značky. Pod kapotou najdeme již jen přeplňované motory, legendární atmosférický šestiválec byl nahrazen verzí sDrive28i s přeplňovaným čtyřválcem o výkonu 245 koní. Drhou verzí téhož motoru je pak varianta sDrive20i s výkonem 135 kW/184 koní. Vrcholným modelem v nabídce Z4 je sDrive35is s přeplňovaný šestiválcem o výkonu 250 kW/340 koní, který doplňuje slabší varianta sDrive35i s 225 kW/360 koňmi.

Nyní ale přichází nový motor, respektive nově naladěna verze přeplňovaného dvoulitru. BMW Z4 sDrive18i nabídne výkon 115 kW/156 koní a 240 N.m. I přes papírově nízký výkon zvládne zet-čtyřka sprint z nuly na 100 km/h za ucházejících 7,9 sekund, přičemž maximální rychlost se zastaví na 221 km/h.

Co se týče samotného vzhledu, dostane modernizovaná Z4 nová kola nebo přepracované světlomety s LED technikou. Nově bude k dispozici paket Design Pure Trackion obsahující černo-oranžové prvnky v interiéru.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: