Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus ukončil výrobu supersportu LFA

News

17.12.2012

Unikátní vůz, jehož se vyrobilo pouze 500 kusů, se tak jistě stane vyhedávaným automobilovým artiklem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Supersport od Lexusu, tohle spojení ještě před pár lety mohlo vyvolat smch. Přeci jen značka je známa spíš spíš konzervativním přístupem a maximálním pohodlím, což se podepsalo i na jízdních vlastnostech drtivé většiny modelů. Výjimka se ale přece jen najde, takový Lexus IS-F patří mezi to nejlepší ve své třídě.

Lexus se ovšem nedal zahanbit a vyrobil doslova výjimečný vůz s pohonem zadních kol a motorem vpředu. Ten měl objem 4,8 litru a deset válců. Díky těmto předpokladům se výkon vyšplhal na 411 kW/559 koní. Do výroby se ovšem dostala i ostřejší verze LFA Nürburgring Package, která kromě jiného nabídla 419 kW/570 koní.

Celkově se vozů Lexus LFA vyrobilo pouhých 500 kusů, včetně 50 kusů Nürburgring Package. Říká se, že Lexus, respektive Toyota na každém prodaném voze prodělala zhruba 20 milionů korun, a to i přes to, že minimální cena běžného LFA startovala na více než 10 milionech korun. Značce to nicméně přineslo požadované zvýšení image a o úspěchu samotného projektu hovoří i to, že celá produkce byla vyprodána ještě dříve, než byla zahájena výroba.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: