Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda zahájila výrobu nové Octavie

News

17.12.2012

Třetí generace liftbacku z Mladé Boleslavi se dnes oficiálně začíná vyrábět. Na trh se dostane koncem ledna 2013.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Od představení Škody Octavia třetí generace neuběhl ještě ani týden a výroba se již začíná rozjíždět. Představitelé automobilky si od tohoto modelu slibují až 500 000 prodaných vozů ročně. Tím by se Octavia zařadila do desítky nejprodávanějších aut na světě. Nová Octavia zároveň reprezentuje bezprecedentní modelovou smršť, která nás v příštích měsících a letech čeká. Příští rok můžeme očekávat představení verze kombi, druhé karosářské varianty modelu Rapid a facelift Superbu a Yeti, který díky tomu přijde o své kulaté přední mlhové světlomety.

Všechny nové modely se ponesou v duchu jednoduchého a čistého designu, jaký reprezentují Rapid a Octavia. Za tímto stylem stojí designér Jozef Kabaň, jehož předchozí prací byl například návrh exteriéru Bugatti Veyron.

Škoda Octavia III je postavena na modulární platformě MQB, na které stojí například nový Golf nebbo Audi A3. Základní pohonnou jednotkou bude 1.2 TSI 63 kW/86 koní a prozatimní vrchol bude tvořit 1.8 TSI 132 kW/180 koní. Nejrychlejší verze bude nová Octavia RS s přeplňovaným čtyřválcem 2.0 TSI.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: