Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

První monster truck na elektřinu

News

17.12.2012

Na elektrická osobní auta jsme si už zvykli, nyní se ale představil první monster truck jezdící bez emisí. Nápad zajímavý, bude to ale fungovat v praxi?

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Monster trucky jsou populární zejména v USA, kde podobnou zábavu s obřími auty spalující na každý ujetý metr dva litry paliva mají prostě v krvi. Pod kapotou těchto bestií se většinou nachází řádně uravený spalovací motor s několika tisíci koňmi. Nyní ale přichází na řadu elektřina. Světu se totiž ukázal první elektrický monster truck.

K pohonu slouží elektromotor o výkonu 261 kW/355 koní s točivým momentem 1151 N.m. Kromě neobvyklého pohonu je to ale klasický Bigfoot. Kastle pochází ze Chevroletu Silverado, disky kol mají průměr 25 palců, speciální pneumatiky pak dokonce 66 palců (168 cm).

Uvidíme, jak podobné řešení bude úspěšné u samotných diváků. Klasická brutální zvuková kulisa totiž byla jedním z hlavních prvků popularity monster trucků.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: