Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové vozy Hyundai pro Policii ČR

News

15.12.2012

Automobily Hyundai rozšíří vozový park Policie České republiky. Ve výběrovém řízení, které Ministerstvo vnitra ČR vypsalo na 7 vozů nižší střední třídy a 3 terénní vozy zvítězily vozy Hyundai ix20 a ix35.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Korejská automobilka v rámci mohutné snahy zaujmout české zákazníky spustila velkorysou reklamní kampaň. Tím však její aktivity ani v nejmenším nekončí. Expanze značky se totiž obtiskne i do rozšíření firemní flotily české Policie poté, co Hyundai vyhrálo tendr Ministerstva vnitra ČR na 7 automobilů nižší střední třídy a trojici terénních. Konkrétně se bude jednat o 7 kusů modelu ix20 a 3 kusy populárního SUV ix35.

Vozy ix20 1.4 CVVT jsou vybaveny motorem o objemu 1396 cm³, který má výkon 66 kW. Model ix35 2.0i 4x4 pohání motor o objemu 1998 cm³ a s výkonem 120 kW. Pohon 4x4 zajišťuje systém WIA Magna. Nové vozy, které jsou speciálně upraveny pro policejní potřeby, 14. prosince v Praze převzali zástupci Policie ČR.

Všechna zmíněná vozidla dostala nezbytné výstražné světelné a zvukové zařízení a vyvedena jsou v aktuální stříbrné barvě s modrými a žlutými pruhy. Kromě škodovek a několika převážně dálničních vozů značky Volkswagen tak budeme vídat občas i policejní Hyundai. Ostatně už i někteří ostravští měští policisté využívají modelu ix20...

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: