Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

JEEP vyrazí do světa s italským pasem

News

14.12.2012

Šéf Fiatu Sergio Marchionne plánuje v Itálii vyrábět menší modely legendární značky Jeep.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Fiat se stal před několika lety majoritním vlastníkem americké automobilky Chrysler. V dnešní době je italský koncern na příjmech od Chrysleru prakticky zcela závislý, protože Fiatu a jeho značkám (Alfa Romeo, Lancia, Maserati) se dlouhodobě nedaří. Aby se produkce jednotlivých modelů ještě více zlevnila, budou se v budoucnu některé modely vyrábět společně.

První vlaštovkou by mělo být malé SUV. Kromě Fiatu 500X by se v italské továrně Melfi mohla vyrábět i menší varianta inspirovaná kultovním Wranglerem. Pro Fiat by bylo podobné řešení velmi výhodné, jelikož se delší dobu potýká s nedostatečně vytíženými kapacitami svých továren. „Baby“ Wrangler by se prodával jak v USA, tak i v Evropě. Než o nekompromisní off-road se bude jednat spíše o stylový crossover, který by se ale úplně nezřekl tradic značky a jistě se nebude bát ani lehčího terénu.

Do roku 2016 plánuje Fiat uvést 19 nových modelů, z toho 6 jich ponese znak Maserati. O plánech této automobilky jsme již psali. Po nové generaci sedanu Quattroporte by měl na trh přijít menší a sportovněji zaměřený sedan Ghibli, který se postaví zejména BMW řady 5. Potvrzené je také SUV Levante stojící na základech Jeepu Grand Cherokee. Další novinky však stále halí závoj tajemna. Podle některých zpráv připravuje Maserati vrcholný sportovní model, který by měl být konkurencí pro luxusní kupé od Porsche se základem v modelu Panamera. Dočkat bychom se také měli sportovního modelu odvozeného od Alfy Romeo 4C. O zbytku zatím není jasno. Na řadu se dostane také Alfa Romeo, která nyní nabízí pouze dvojici modely. Během čtyř let by tato automobilka měla představit 5 nových modelů. Jedním z nich bude SUV, dalším pak dlouho očekávaný nástupce 159 s názvem Giulia.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: