Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Škoda Octavia RS: první snímky

News

14.12.2012

Závěr roku 2012 jednomyslně patří nové Octavii. Po oficiálním představení v úterý 12. prosince se na internet dostaly fotky ostré verze RS.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Škoda Octavia třetí generace bezpochyby patří mezi nejdůležitější modely v historii mladoboleslavské automobilky. Poprvé v historii totiž přichází prakticky jako rovnocenný partner ikonickému Golfu. Ve výbavě totiž najdeme prvky, které bývaly Škodě dříve zapovězeny. Za všechny jmenujme například adaptivní tempomat. Pravda, nějaký ten ústupek v Mladé Boleslavi museli udělat.

Zatímco Golf VII má multilink vzadu již ve verzích s motory od 90 kW, nová Octavia a Leon mají hranici nastavenou na 110 kW. Slabší verze pak mají klasickou torzní příčku. Podle představitelů koncernu Volkswagen AG je toto řešení zvoleno kvůli úspoře nákladů.

Kromě klasických verzí se příští rok dočkáme i sportovně laděné RS (v Británii užívají název vRS) s přeplňovaným dvoulitrovým motorem o výkonu 162 kW/220 koní. Bude se jednat o stejný motor jako v případě Golfu GTI, který ale v rámci paketu Performance nabídne zvýšení výkonu na 169 kW/230 koní.

Podle ne zrovna kvalitních fotek, které byly pořízeny v konfigurátoru, se Octavia RS bude lišit především agresivnějším body kitem, většími koly s odlišným designem, decentním křídlem na pátých dveřích, dvěma koncovkami výfuku a sportovními sedačkami v interiéru. Podle představitelů Škoda Auto se má jednat o nejrychlejší Octavii v historii. Velmi pravděpodobně se dočkáme i vznětové verze s motorem 2.0 TDI a pravděpodobným výkonem 135 kW/184 koní. K dispozici by pak měla být manuální i dvouspojková automatická převodovka DSG.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: