Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MINI Paceman John Cooper Works představen

News

13.12.2012

Automobilka MINI nedávno ukázala nový model Paceman. Toto SUV se třemi dveřmi se má stát nepřímým konkurentem pro velmi úspšný Evoque od Land Roveru. Nyní přichází na trh také v nejostřejší verzi JCW.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Třídveřový Paceman vlastně ani SUV není, samo MINI jej označuje jako SAC, tedy Sport Activity Coupé. Podobných vozů na trhu moc nenajdeme. Prakticky jediným nepřímým konkurentem je Range Rover Evoque, který je k dipospozici také ve verzi s pěti dveřmi. Po variantě Cooper S se nyní představil i vrchol, jenž si do názvu přidal John Cooper Works. Toto označení automobilka používá pro své nejostřejší modely.

K pohonu slouží známý přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litru s výkonem 160 kW/218 koní, což je o celých 25 kW/34 koní více, než u druhé nejsilnější verze Cooper S. Točivý moment pak narostl na 280 N.m. Sprint z nuly na 100 km/h zvládne Paceman JCW za 6,9 sekund. S manuální převodovkou dosáhne maximální rychlosti 225 km/h, šestistupňový automat je o něco pomalejší (223 km/h).

Oproti standardnímu modelu je verze JCW o 10 mm blíže vozovce, v základu nabídne kola o velikosti 18 palců, která mohou být za příplatek ještě o palec větší. V interiéru pak najdeme tlačítko Sport, které ještě přiostří odezvu na ssešlánutí plynového pedálu. Pohon všech kol zajistí, aby se v případě potřeby dostalo až 50 % výkonu na zadní nápravy.

Cena pro český trh nebyla zveřejněna, odhadem se ale bude pohybovat mezi 850 – 900 tisíci Kč.

O MINI Paceman si můžete přečíst v aktuálním čísle Autohitu. Do čísla příštího čísla, které vychází 21.12., jsme si pak pro vás připravili první jízdní dojmy!

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: