Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Praga R1: supersport z českých luhů a hájů

News

12.12.2012

Česká společnost Praga Cars představila okruhového vozu R1 se čtyřválcem z produkce RenaultSportu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Česká republika je v automobilovém světě známá zejména díky Škodě Auto. Méně již tak výrobou malých vozů ze společné produkce Toyoty, Citroënu a Peugeotu nebo několika modelů Hyundai. V budoucnu bychom se ale mohli zviditelnit i jako výrobci sportovně laděných vozů. Česká společnost Praga Cars totiž ukázala okruhově zaměřený model R1, jenž ke svému pohybu používá atmosférický čtyřválec o objemu 2,0 litru a výkonu 157 kW/213 koní. V dnešní době všudypřítomného přeplňování to není bůhvíjak oslnivý výsledek, nicméně vzhledem k velmi nízké hmotnosti 590 kilogramů se ve skutečnosti jedná o velmi rychlý stroj.

Celý vůz je 4170 mm dlouhý, 1800 mm široký a pouze 995 mm vysoký, čímž je nižší, než legendární Ford GT40 (číslovka v názvu značí výšku v palcích). Nízké váhy konstruktéři dosáhli rozsáhlým použitím uhlíkových vláken neboli karbonu. Výkon pak jde přes šestistupňovou sekvenční převodovku Hewland JFR na zadní kola, samosvorný diferenciál je pak samozřejmostí.

Pokud máte o okruhový speciál s nálepkou Made in Czech Republic zájem, připravte si minimálně 98 000 Euro (2 475 000 Kč).

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: