Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Praga R1: supersport z českých luhů a hájů

News

12.12.2012

Česká společnost Praga Cars představila okruhového vozu R1 se čtyřválcem z produkce RenaultSportu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Česká republika je v automobilovém světě známá zejména díky Škodě Auto. Méně již tak výrobou malých vozů ze společné produkce Toyoty, Citroënu a Peugeotu nebo několika modelů Hyundai. V budoucnu bychom se ale mohli zviditelnit i jako výrobci sportovně laděných vozů. Česká společnost Praga Cars totiž ukázala okruhově zaměřený model R1, jenž ke svému pohybu používá atmosférický čtyřválec o objemu 2,0 litru a výkonu 157 kW/213 koní. V dnešní době všudypřítomného přeplňování to není bůhvíjak oslnivý výsledek, nicméně vzhledem k velmi nízké hmotnosti 590 kilogramů se ve skutečnosti jedná o velmi rychlý stroj.

Celý vůz je 4170 mm dlouhý, 1800 mm široký a pouze 995 mm vysoký, čímž je nižší, než legendární Ford GT40 (číslovka v názvu značí výšku v palcích). Nízké váhy konstruktéři dosáhli rozsáhlým použitím uhlíkových vláken neboli karbonu. Výkon pak jde přes šestistupňovou sekvenční převodovku Hewland JFR na zadní kola, samosvorný diferenciál je pak samozřejmostí.

Pokud máte o okruhový speciál s nálepkou Made in Czech Republic zájem, připravte si minimálně 98 000 Euro (2 475 000 Kč).

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: