Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Faceliftované Gallardo LP560-4 je posledním v řadě

News

10.12.2012

Modernizované Lamborghini Gallardo LP 560-4, které se představilo na autosalonu v Paříži, se stane úplně posledním Gallardem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na letošním podzimním autosalonu v Paříži všichni očekávali nový model od Lamborghini, který by nahradil nejúspěšnější model značky v historii – Gallardo. To se však nestalo a místo absolutní novinky jsme se dočkali „pouze“ faceliftu. Nicméně Gallardo je i přes svůj pokročilý věk stále jedno z nejlepších aut ve své třídě, tudíž nějaký ten rok navíc ještě v nabídce vydrží. Navíc nástupce Gallarda by se měl představit dříve, než tomu bývá obvyklé. Podle některých zpráv dokonce již příští rok.

Současnou verzi LP 560-4 pohání atmosférický desetiválec o objemu 5,2 litru, který vyprodukuje 412 kW/560 koní, což je evidentní již ze samotného názvu. Výkon je pak přenášen pomocí šestistupňové robotizované převodovky e-gear. K dispozici byl také manuál, nicméně v důsledku velmi malých prodejů je tato možnost již minulostí.

Nová generace „baby“ Lamba si naštěstí ponechá atmosférický motor V10, který patří k největším klenotům automobilového průmyslu. A ač konkurence v podobě Ferrari 458 Italia nebo McLaren MP4-12C vsází na pohon zadní nápravy, v případě Lamborghini se opět můžeme těšit na pohon všech kol, který ale vozům z italské Sant´Agaty Bolognese na jízdních zážitcích rozhodně neubírá. Vzhledem k úspěchu limitované edice Valentino Balboni s pohonem pouze zadních kol, kterou automobilka vzdala čest svému stejnojmennému testovacímu jezdci, ale můžeme doufat, že Lamborghini tento recept aplikuje i v budoucnu. Navíc poháněná zadní náprava ušetří tolik drahocenné kilogramy a emise.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: