Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel uzavře svou továrnu v Bochumi. Nedaří se ani Fiatu

News

10.12.2012

Německý výrobce plánuje do roku 2016 uzavřít svou továrnu v Bohumi. O práci tak přijde na 3 tisíce lidí. Nedaří se ani Fiatu, který omezí výrobu v Polsku.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Uzavření bochumské továrny je tak jedním z dalších kroků restrukturalizace německé automobilky, které se pod vedením mateřského koncernu General Motors přiliš nedaří. Nyní se k dlouhotrvajícím problémům Opelu přidala i nelichotivá ekonomická situace na většině evropských trzích, což ve spojení s vysokými výrobními náklady je smrtelná kombinace.

Aby Opel utekl nejhoršímu, plánuje spolupráci s dalším problémovým subjektem – PSA. Výsledkem této kooperace pak budou 4 společné projekty zahrnující například malý městský vůz nebo model střední třídy.

Problémy s nedostatečnou poptávkou po svých profuktem má i Fiat, který musí omezit výrobu v polských Tychách. Jen pro příklad stačí uvést, že v roce 2009 opustilo brány této továrny 600 000 tisíc vozů, tento rok se počítá s poklesem na 350 000 vyrobených vozů, přičemž příští rok by měl být ještě o 50 000 vyrobených automobilů horší. O práci tak přijde 1 500 zaměstnanců.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: