Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dálniční známky pro rok 2013

News

10.12.2012

Již od začátku prosince je možné si pořídit si dálniční známku pro rok 2013. Cena pro automobily do 3,5 tuny zůstává na 1 500 Kč.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nové známky pro nadcházející rok jsou v prodeji již od 1. prosince, jejich platnost je pak nejvýše 14 měsíců, jelikož platnost starých známek končí k 31. lednu 2013. Poté hrozí řidičům bez známky, které bez platné dálniční známky zastaví policejní hlídka nebo hlídka Celní správy ČR na zpoplatněných úsecích pozemních komunikací, bloková pokuta ve výši 5 000 Kč.

Kromě ročních kupónů jsou v prodeji také měsíční a desetidenní. Platnost měsíční známky začíná dnem vyznačeným na kupónu a končí dnem příštího měsíce se stejným číselným označením. Destidenní známka má platnost 10 kalendářních dnů. Jejich cena se pohybuje na částce 440 Kč za měsíční známku, respektive 310 Kč za známku desetidenní.

Dálniční známky jsou k dostání na všech pobočkách České pošty, čerpacích stanicích, ÚAMK – Žlutý Anděl, pobočkách Cash Point nebo na místech označených speciální nálepkou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: