Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dočkáme se sporťáku od Dacie?

News

09.12.2012

Rumunskou automobilku ve francouzském vlastnictví máme spojenou především s výrobou levných a jednoduchých vozů. To se ale s výrobou sportovně zaměřeného vozu nevylučuje.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sportovní dvousedadlové auto inspirované Mazdou MX-5, to je sen šéfa britského zastoupení značky Dacia Thierryho Syborda. Renault, pod který Dacia patří, nedávno ohlásil spolupráci s britským výrobcem sportovních vozů Caterham. Výsledkem této kooperace bude sportovní vůz s pohonem zadních kol, který vyjede pod znovuzrozenou značkou Alpine. Caterham pak nabídne tento vůz s otevřenou střechou. Něčeho vzdáleně podobného bychom se pak mohli dočkat i od Dacie. Samozřejmě že z ekonomických důvodů by se nejednalo o zadokolku,automobilka by pravděpodobně použila přepracovanou platformu modelu Logan.

Dočkáme se tedy levného sportovního vozu se znáčky Dacia? Kdo ví. Ještě před pár lety bychom se při zmínce o SUV z dílny rumunské automobilky smáli. Navíc dostupná a přímočará zábavná auta zažívají v posledních letech renesanci, pro Dacii by se pak podobný model stal skvělým reklamním tahem.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: