Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche ukázalo novou 911 GT3 Cup

News

09.12.2012

Nová generace Porsche 911 s označením 991 se dočkala své závodní verze, která se stane předobrazem silničního provedení GT3.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na „Noci šampionů“ se představila závodní verze běžné devětsetjedenáctky. Design, jak je u tohoto modelu zvykem, je spíše evolucí, než revolucí. Nicméně klasické tvary modelu 911 patří k tomu nejkrásnějšímu, co automobilový průmysl stvořil. Oproti Carreře dostala GT3 Cup nový přední nárazník se spliterem a aerodynamickými křidélky z karbonu. Na zádi si pak našlo místo rozměrné a nastavitelné křídlo, výfuk se dvěma koncovkami umístěnými ve středu zadního nárazníku. To vše doplňují závodní kola s centrální maticí.

Kokpit pak obsahuje jen to nejdůležitější. Palubní deska se tedy obejde bez obligátní navigace a klimatizace, volant potažený alcantarou dostal zploštělý tvar, výplně dveří jsou z karbonu a kromě závodní sedačky a povinné klece tu nenajdeme nic navíc.

K pohonu Porsche 911 GT3 Cup pak slouží šestiválcový boxer o objemu 3,8 litru, který vyvine výkon 338 kW/460 koní, což je o 7 kW/10 koní více, než u předchůdce. Podle továrního jezdce Tima Bernharda je nová GT3 Cup mnohem snadněji ovladatelná na limitu. O výborných jízdních kvalitách netřeba mluvit, u 911 je to samozřejmost.

Cena Porsche 911 GT3 Cup začíná na částce 181 200 Euro bez daně (4 556 000 Kč). Na živo ji pak můžeme vidět v seriálu Porsche Mobil 1 Supercup, který začíná již příští rok.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: