Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VW Polo R WRC: 220 koní a pohon všech kol

News

09.12.2012

Volkswagen představil nejsilnější verzi modelu Polo s přídomkem WRC, které oslavuje vstup automobilky do stejnojmenné závodní série.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Do sezóny 2013 nasadí Volkswagen tři soutěžní speciály s přeplňovaným čtyřválcem 1.6 TSI o výkonu 232 kW/315 koní. Za volantem Pola WRC se představí Sebastien Ogier, Jari-Matti Latvala a od portugalské rally také Andreas Mikkelsen, který se Škodou Fabia S2000 vyhrál poslední dva ročníky šampionátu IRC.

Ošizeni však nebudou i běžní smrtelníci. Pro ně si Volkswagen připravil ostrou verzi Polo R WRC s přeplňovaným motorem 2.0 TSI o výkonu 162 kW/220 koní a pohonem všech kol. Ostré Polo tak vyjíždí s výkonem stejným, jako bude mít Golf GTI sedmé generace. Na rozdíl od slabší verze Polo GTI, které vyjíždí pouze se sedmistupňovou automatickou převodovkou se dvěma spojkami DSG, bude mít Polo R WRC manuální převodovku. Odkazem na závodní variantu je také pohon všech kol řešený pomocí systému Haldex. Z nuly na 100 km/h se pak nejsilnější Polo dostane za velmi slušných 6,4 sekund, přičemž maximální rychlost má hodnotu 243 km/h.

Pokud máte o tento vůz zájem, pospěšte si, Volkswagen jich vyrobí totiž jen 2500 kusů. Tomu odpovídá i cena, která na německém trhu startuje na částce 33 900 Euro (cca 854 000 Kč).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: