Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda v roce 2014 představí menší SUV

News

07.12.2012

Úspěch modelu CX-5, který se nestačí ani vyrábět, nakopnul Mazdu k plánům na menší SUV s názvem CX-3.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mazdě se v posledních měsících daří. Na novinku CX-5 si počkáte i klidně více jak půl roku, přičemž tyto lhůty nijak dramaticky nesníží ani plánované navýšení výroby, velmi dobře si vede i nedávno představená Mazda 6, kterou automobilka ukázala nejen jako sedan, ale i jako kombi, které bude mít úspěch především na trzích západní Evropy. Navíc na rozdíl od evropských automobilek, které hojně sázejí na přeplňování, se Mazdě podařilo zachovat klasické atmosférické plnění, díky kterému není reálná spotřeba tak náchylná na způsob jízdy.

Není tedy divu, že v Japonsku zvažují výrobu menšího SUV CX-3, které by se postavilo proti úspěšným modelům typu Nissan Juke nebo Škoda Yeti. Samozřejmostí by bylo použití technologie Skyactive, která slaví úspěch ve větších modelech. Motorová nabídka by pak mohla zahrnovat nový přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,3 litru, který si velmi pravděpodobně najde cestu i do čtvrté generace kultovní MX-5. Zejména pro evropské trhy by pak v nabídce figuroval vznětový motor o objemu 1,6 litru.

Vzhledem k tomu, že většina menších crossoverů se prodá jen s pohonem jedné nápravy (obvykle té přední), mohla by být Mazda CX-3 nabízena výhradně s pohonem předních kol. To by uspořilo tolik cenné kilogramy a pomohlo snížit jak cenu, tak spotřebu. V interiéru by se pak mohl uplatnit nový inteligentní systém sklápění zadních sedadel, která by se stisknutím jediného tlačítka elektricky sklopila a vytvořila by se zcela rovnou plochu.

Pokud model CX-3 skutečně dostane zelenou, měl by se na trhu objevit na přelomu roku 2014 a 2015.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: