Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen eco Up! jezdí na CNG

News

06.12.2012

Německá automobilka představila nejmenšího zástupce rodiny vozů spalující stlačený zemí ply (CNG).

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volkswagen patří mezi ty společnosti, které z nejrůznějších alternativních paliv vsadily právě na stlačený zemní plyn. Po různých větších modelech nyní značka představuje také nejmenší Up!. Pod kapotou tohoto modelu najdeme tříválcový zážehový motor o objemu 1,0 litru s výkonem 50 kW/68 koní a 90 N.m točivého momentu. Verze na CNG tedy vykonově stojí uprostřed. Díky těmto parametrům zrychlí eco Up! Z nuly na 100 km/h za 16,3 sekund a dosáhne maximální rychlosti 164 km/h.

Vzhledem ke snaze o co největší úsporu na palivu najdeme ve voze start/stop systém, systém regenerace brzdné energie a pneumatiky s nízkým valivým odporem. Díky tomu se kombinovaná spotřeba pohybuje okolo 2,9 kilogramů zemního plynu na 100 kilometrů. V přepočtu to vychází na zhruba 67 Kč na sto ujetých kilometrů. Tyto nízké náklady dávají ránu hybridním vozům do té doby, než si člověk vyhledá počet stačit, kde může v ČR CNG natankovat. Jejich počet je stále dost nízký, proto se s masivnějším rozšířením vozů na zemní plyn v nejbližší budoucnosti určitě nesetkáme, což je škoda.

Volkswagen eco Up! Má standardně dvě palivové nádrže. První z nich pojme až 11 kg stlačeného zemního plynnu, což stačí na ujetí 380 km, druhá pak dovolí ujet 220 km čistě na benzin.

Ceny na německém trhu začínají na 12 950 Euro (323 000 Kč), přičemž tamní zákazníci mají nárok na slevu ve výši 1 000 Euro (25 000 Kč). Zájemci z České republiky pak mohou zvolit spřízněný model Škoda Citigo CNG, který začíná na 254 900 Kč ve výbavě Active Green Tec a třemi dveřmi.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: