Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Maserati se chce stát italským Porsche

News

06.12.2012

Italská automobilka se v posledních měsících nadechuje k novému životu. Po představení vlajkové lodi Quattroporte můžeme očekávat menší sedan, SUV nebo vrcholný sportov ní vůz. O kterém se spekuluje.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Maserati se pravděpodobně shlédlo v úspěchu Porsche a chystá se na to jít podobnou cestou. V příštích letech tak uvidíme modelovou ofenzívu, jaká nemá v historii značky obdoby. Krome nového Quattroporte, které řádně narostlo, se můžeme těšit také na menší sedan Ghibli, který bude konkurovat především BMW 5/6 Gran Coupé nebo třídě CLS od Mercedesu. Poprvé v historii se dočkáme i vznětových jednotek nebo pohonu všech kol, bez kterých je úspěch na evropským trzích prakticky nemyslitelný.

Kromě klasických sedanů se dočkáme také crossoveru Levante s pohonem všech kol. Tento segment je jedním z prodejně nejúspěšnějších, Porsche Cayenne pomohlo značce postavit se na nohy, proč by se tedy něco podobného nemohlo povést i modelu Kubag u Maserati. Navíc Fiat, pod který Maserati spadá, má nyní k dispozici techniku značky Jeep, tudíž náklady na vývoj nejsou až tak vysoké.

Kromě těchto dvou zaručených novinek se spekuluje o luxusnější a výkonnější verzi Alfy Romeo 4C s trojzubcem ve znaku. Poslední spekulace však hovoří o novém sportovním voze, který by se postavil nad současnou řadu GranTurismo. Jednalo by se pravděpodobně o velké luxusní kupé stojící na základech nové generace modelu GranTurismo nebo právě představeného Quattroporte. Není náhodou, že o podobném modelu se spekuluje i v případě německého konkurenta z Zuffenhausenu.

Tento model je ale zatím ve fázi spekulaci, automobilka se nyní bude soustředit na již schválené projekty a o těch dalších se rozhodne pravděpodobně až po úspěchu budoucích novinek.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: