Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW řady 4 se představuje

News

05.12.2012

Na internet unikly snímky konceptu čtyřkového kupé od BMW. Zatím se jedná pouze o studii, sériové provedení ale bude prakicky shodné.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mnichovská automobilka začíná novou éru. Kromě prvních BMW s pohonem předních kol se očekává také revoluce v oblasti pojmenování jednotlivých modelů. Kupé a kabriolet vycházející z řady 3 tak poprvé v historii dostanou do svého názvu číslovku 4. BMW se pravděpodobně inspirovalo u Audi, které podobný systém zavedlo již před několika lety.

Nicméně ani pro samotné BMW není tento krok úplnou novinkou. Již kupé řady 6, které technicky vycházelo ze sedanu řady 5, neslo vyšší číslovku. Totéž se týkalo i legendární řady 8, které si vypůjčilo technický základ u sedmičkové řady. Nicméně co se týče nejprodávanější řady 3, je tento krok novinkou.

Přinášíme vám tedy první snímky nového kupé řady 4. Zatím se jedná o koncept, ale v případě BMW si můžeme být jisti, že sériová verze bude prakticky totožná. BMW uplatnilo stejný recept jako v případě předchozí generace, tedy kupé a kabriolet budou designově odlišné od sedanu a kombi.

Řada 4 rozvíjí nastolené linky sedanu a kombi trojkové řady. Přední světla jsou tedy protažena až k obligátním ledvinkám. I z boku je příbuznost s trojkou s označením F30 patrná. Zbytek vozu se pak inspiruje velmi povedenou řadou 6. S trochou fantazie si pak lze představit, jak zhruba bude vypadat verze Gran Coupé, které se také dočkáme.

Interiér konceptu kupé řady 4 pak odkazuje na současný trend automobilky. Odmysleme si poněkud divoké barvy a vzory a dostaneme sériovou podobu. Moc zajímavým detailem je pak řadicí páka, která označuje, že studie je spojena s manuální převodovkou! V dnešní době nevídané, i v případě BMW. Za to patří do Mnichova slova uznání.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: