Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dostane Porsche Cayman čtyřválec?

News

04.12.2012

Nová generace modelu Cayman se ještě ani nestihla pořádně představit a už se kolem ní objevují spekulace ohledně použití přeplňovaného čtyřválce.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sportovní modely Porsche prošly aktuálně kompletní modernzací. Pod kapotou se zas tolik věcí nezměnilo, stále zde najdeme výhradně šestiválcové boxery. To by se však mohlo příští rok změnit. Podle některých zpráv by se mohl do modelu Cayman nastěhovat přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,5 litru s protiběžnými písty. Výkon by se měl pohybovat kolem 257 kW/350 koní a točivý moment by měl vůči Caymanu S poskočit o 130 N.m na výsledných 500 N.m.

Cayman Turbo by se tak stal zároveň nejsilnější, nejrychlejším a pravděpodobně i neijúspornějším sportovním Porsche současnosti. Nízké spotřebě by měla pomoci také sériově dodávaná sedmistupňová automatická převodovka se dvěma spojkami PDK, manuál by se pro tuto verzi vůbec nenabízel. V této kombinaci by pak Cayman Turbo dosprintoval na 100 km/h za 4,9 sekund.

Pokud se tento motor skutečně podívá do nabídky modelu Cayman, je jeho použití takřka jisté i u spřízněného roadsteru Boxster. A ani použití v legendární 911 není vyloučeno. Holt, honba za nízkými emisemi zdaleka ještě není u konce.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: