Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo vsadí na čtyřválce z vlastní produkce

News

04.12.2012

Švédská automobilka plánuje masivní investice do nových technologických řešení. V budoucnu vsadí zejména čtyřválce, motory s více válci skončí.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volvo, jež nyní patří Číňanům, plánuje v nejbližších letech investovat až 11 miliard dolarů (cca 210 miliard korun) do nové. Tyto investice by automobilce měly přinést absolutní nezávislost na dodávkách od Fordu, který Volvo ještě nedávno vlastnil. Právě pohonné jednotky od tohoto amerického výrobce v současnosti Volvo hojně využívá. Jedná se především o přeplňované zážehové čtyřválce Ecoboost nebo vznětové jednotky pocházející ze společného vývoje PSA a Fordu.

Nové motory z řady Volvo Enviromental Architecture (VEA) by měly být výhradně čtyřválcové, klasických pětiválců nebo šestiválců se tak velmi pravděpodobně již nedočkáme. Dalším výsledkem technických inovací bude nová modulární platforma Scalable Platform Achitecture (SPA), jež by se měla stát základem většiny nových modelů Volvo. Prvním vozem využívajícím tohoto řešení bude nástupce kdysi úspěšné XC90, který vyjede koncem roku 2014. Současná generace tak na trhu vydrží celých 11 let.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: