Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW 3 GT na prvních fotkách

News

04.12.2012

Praktická varianta nejprodávanějšího modelu automobilky BMW se prakticky zcela odhalila.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

BMW před třemi roky přišlo s poněkud bizarně vyhlížející variantou modelové řady 5 s přídomkem GT. Zadní část funguje na podobném principu jako Superb liftback. 5 GT tedy může být jak sedan, tak liftback. Technicky se jedná o křížence řady 5 a větší řady 7, i cenově leží mezi těmito dvěma modely. Mnichovská automobilka chtěla vytvořit vůz pro zákazníky, kteří potřebují praktičtější kufr, ale z nějakého důvodu odmítají kombi. Hlavním trhem tak měly být především Spojené státy, kde je obliba vozů s tříprostorovou karosérií prakticky neochvějná.

Prodeje nicméně nejsou takové, jaké by si u BMW představovali. Přece jen vzhled zadní části je poněkud specifický a nemusí se tak líbit každému. Navíc zákazníci v dnešní době stojí spíše o takzvaná čtyřdveřová kupé, jejichž módu odstartovala první generace Mercedesu CLS.

Právě proto je překvapením, že varianty GT se dočká i menší řada 3. Finální verze byla nyní zachycena na snímcích, které vám přinášíme. Oproti sedanu řady 3 nabídne GT pozměněnou přední část, která nyní působí vyšším dojmem. Prostor pro posádku se také zvětšil, a to zejména vyšší stavbou karosérie. Zadní část je pak velmi podobné té u modelu 5 GT.

O pohom modelu 3 GT se postarají staré známé jednotky. Základ bude velmi pravděpodobně tvořit verze se čtyřválcovým vznětovým motorem o výkonu 135 kW/184 koní. Jistě se dočkáme také silnější verze tohoto motoru s výkonem 160 kW/218 koní. Samozřejmostí budou šestiválce 30d a 35d (40d). Zážehové jednotky zastoupí přeplňovaný čtyřválec o výkonu 180 kW/245 a šestiválec s výkonem 225 kW/306 koní. K dispozici bude i pohon všech kol xDrive.

BMW 3 GT se tak stane pátou karosářskou variantou řady 3, v budoucnu se ale můžeme těšit také na BMW 3 Gran Coupé a v případě úspěchu Mercedesu CLS Shooting Brake i na podobnou variantu z díly mnichovského rivala.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: