Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda CX-5 japonským vozem roku

News

03.12.2012

Kompaktní SUV od Mazdy si připsalo další úspěch. Na domácí půdě vyhrálo prestižní anketu o automobil roku.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mazda má v posledních měsících velmi dobře našlánuto. Kompaktní SUV CX-5 se ani nestačí vyrábět, nová Mazda 6 pravděpodobně zažije podobný úspěch. Na rozdíl od evropských automobilek, které pro splnění emisních limitů přešly u drtivé většiny motorů k přeplňování, které ve skutečnosti zas až tak zázračné není, se u Mazdy rozhodli zachovat u zážehových motorů atmosférické plnění. Výsledkem tak jsou motory Skyactiv-G, rspektive Skyactiv-D v případě vznětových motorů, které se pyšní velmi nízkou spotřebou.

Zážehové motory Skyactiv-G se pyšní kompresním poměrerm 14,0:1, což představuje nejvyšší hodnotu mezi velkosériovými zážehovými motory. U vznětových jednotek zase vývojáři kompresní poměr snížili na totožných 14,0:1.

Model CX-5 je pak také prvním vozem značky, který byl navržen v duchu nového designového směru Kodo – Duše pohybu. Tento nový styl můžeme vidět také na nedávno představené generaci sedanu a kombi střední třídy Mazdě 6. V příštím roce se pak představí nová generace hatchbacku Mazda 3, které též bude těžit z technologie Skyactiv.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: