Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Bugatti Veyron Gran Sport Venet

News

03.12.2012

Jedno z nejrychlejších aut na světě dostalo další limitovanou edici. Značka se tentokrát spojila s francouzským konceptuálním umělcem Bernarem Venetem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Bugatti Veyron se během let stalo synonymem pro technickou dokonalost a rychlost. Hned po premiéře se stalo nejrychlejším sériovým automobilem světa, výkonná verze SuperSport dokonce rekord vylepšila na celkových 431 km/h, přičemž zákazníci si mohou užívat rychlosti o něco nižší – „jen“ 415 km/h ale také jistě nikoho neurazí.

Kromě klasické verze kupé je k dispozici takké otevřená varianta s názvem Gran Sport, kterou si a paškál vzal známý umělec původem z Francie Bernar Venet. Ten vytvořil speciální edici, která se od ostatních modelů liší použitím matematických a fyzikálních vzorečků, které byly při vývoji Veyronu použity. Ty pak jsou rozesety zejména po přední části vozu, ale sahají prakticky až do jeho půlky. Vzhledem k použité kontrastní oranžové barvě působí vzor jako rez, což musíme brát s velkou nadsázkou. Vzor číel a rovnic se objevuje také v interiéru. Pro drtivou většinu lidí budou tyto vzorečky absolutně nepochopitelné, nicméně mezi potenciálními majiteli bude jistě dost těch, kteří jim porozumí.

Pod kapotou se pak nic nezměnil. Stále zde najdeme čtyřikrát přeplňovaný motor W16 s výkonem 736 kW/1001 koní, díky němuž Veyron Gran Sport zrychlí až na 360 km/h, a to, prosím, bez střechy! Pokud při vyjíždce dojde k náhlé změně počasí, nasadí si Veyron provizorní plátěnou střechu, se kterou se však nerozjede na více než 130 km/h.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: